Obsah fóra eRWe.cz

FAQ Hledat Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Síň Slávy Hodnosti Bannery Registrace Profil Soukromé zprávy Přihlášení E-mail Online TV Návody Anketa

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Přidat nové téma Zaslat odpověď  Obsah fóra eRWe.cz » MMORPG HRY
Autor Zpráva
Kujar3
Moderátor
Moderátor

|RW|Money 59670

PříspěvekZaslal: ne Úno 12, 2017 11:23 pm Citovat

Osobně jsem se nikdy nemohl do žádné MMORPG hry pořádně dostat, nikdy mě žádná nechytla a moje zkušenosti zůstaly na levelu 20-30, to se ale změnilo právě u FF XIV, Steam hlásí 3.500 nahraných hodin, dával bych si tak 2K reálných ale i tak, ztratil jsem tam slušnou část života a kdybych si mohl vybrat, čas bych zpět nechtěl.

Final Fantasy XIV si prožilo chmurné chvíle, hráči předchozí MMO itirace XI se na hru těšily ale první launch ve verzi 1.0 byl obrovský propadák. Kolik věcí tam nedávalo smysl se nedá spočítat, Square Enix bylo nuceno hru předat jinému týmu a mezitím, co updatovali ten neskutečný nepořádek se již pracovalo na 2.0. V konečných fázích se 1.x už tvářila celkem přijatelně ale spousta mechanik hry jednoduše vyžadovala kompletní přestavbu. Servery hry se tehdy vypnuly na celkem dlouhou dobu, mezitím co se pracovalo na předělané a mnohem lepší verzi. 2.0 už byla o něčem jiném a dnes se XIV řadí na druhou příčku MMO her hned za WoW. Sice rozdíl aktivnívh hráčů je astronimický, i tak se dá XIV považovat za úspěšný titul.

Na první pohled se jedná o klasický "clone" WoW ale hra má opravdu co nabídnout. Pro někoho, kdo dříve hrál Final Fantasy hry se XIV stává jedním velkým theme-parkem, což ale pro nováčky není vůbec překážkou. Velkou částí hry je příběh, část od které jsem v MMO čekal úplně nejméně, jedná se ale opravdu o veledílo, hodné jména "Final Fantasy". Někteří v komunitě jsou toho názoru, že se jedná o jeden z nejlepších FF příběhů vůbec a já se na tu stranu klaním také.

Mohl bych psát a psát ale kdo by četl dál, nechám video, které jsem se skupinou natočil, mluvit za sebe. Podle mě nejlepší boss ze hry, jak mechanicky, tak vizuálně. https://www.youtube.com/watch?v=oE9XW4vRYT0

Zkoušel někdo? Nebo snad někdo hraje? Ve hře jsem moc čechů nepotkal, vyjma kámošů snad jen 2 další. Vím o české guildě na jednom serveru ale víc nic, nějak v našich končinách není populární. Smile

Recruit

|RW|Money 200

PříspěvekZaslal: st Úno 22, 2017 12:26 pm Citovat

Vypadá to fakt zajímavě, ale popravdě netuším co se v tom videu dělo Very Happy
Určitě by to mohla být zábava hrát to s kamarády, ale trochu mě děsí ta investice času do toho, aby se to člověk naučil Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kujar3
Moderátor
Moderátor

|RW|Money 59670

PříspěvekZaslal: čt Úno 23, 2017 12:56 pm Citovat

Možná jsem mohl raději postnout návod, který bosse vysvětluje, jen je potřeba vědět, že v podobných videích to vypadá těžší, než to poté ve skutečnosti je Very Happy https://www.youtube.com/watch?v=-pZ5MfWpOTw

Jinak co se učení týče, tahle hra je perfektní pro ty, co nikdy předtím neměli žádnou zkušenost s MMORPG, začátek hry je pro zkušenější hodně nudný a složitější rotace abilitek se objevují až u úrovně 50. Je pravda, že je potřeba dost zkušeností a hlavně individuální incentiva od každého hráče, aby takzvaně "hrál dobře" na maximální úrovni, protože hry tě nikdy nevodí za ruku v tom, jakou kombinaci abilitek by jsi měl použít, aby jsi ze své postavy dostal největší damage. Na maximální úrovni pak vidíš obrovské mezery mezi hráči, co se naučili a mezi těmi, co na to kašlou (500 vs 2000+ dps). Další problém je v tom, že ve hře není žádný oficiální DPS meter, jeho používání je v takové "šedivé oblasti", kdy developerům je to jedno až do té doby, než se s ním začneš ohánět a budeš vykopávat lidi ze skupiny proto, že mají malé DPS.

Nicméně tato nutnost znát svojí postavu se projeví až u těchto těžších raidů a boss fightů, dungeony a normální verze bojů jsou dost lehké na to, aby je zvládl téměř jakýkoliv tým.

Rozhodně to stojí minimálně za zkoušku, free trial ti dovolí dojít na úroveň 30, což je dostatečný level na to, aby si člověk udělal o hře nějaký obrázek, ten ale nebude kompletní. Hra se opravdu otevře k té úrovni 50, do té doby se může boj jevit hrozně pomalý, protože je nastavený celke vysoký globální cooldown (čas, po který nemůžeš použít většinu abilitek po použití jedné), nicméně čím více abilit mimo globální cooldown člověk odemkne, tím více tancuje po klávesnici, aby ze své classy dostal co nejvíc. On když potom člověk porovná combat na levelu 60 a na levelu 30, tak je tam obrovský rozdíl.

Stačí se podívat třeba na opener a bojovou sekvenci summonera na levelu 60 https://www.youtube.com/watch?v=NSnEDdna5SU (bez vysvětlivek a žádného povídání, čistě jenom sekvence útoků na cvičného panáka) kdežto kolem úrovně 30 to vypadá spíše tak, že každých 2.8 sekund člověk použije jednu abilitu a tím to končí (Miasma -> bio -> ruin -> ruin -> ruin -> ruin -> aetherflow -> energy drain -> ruin -> bio -> energy drain -> miasma -> ruin -> ruin -> ruin -> ruin....) jediné ability mimo globální cooldown jsou zde energy drain a aetherflow. Proto říkám, že takhle na začátku hra může působit spíše nudně ale pro někoho, kdo ještě MMORPG nehrál to může být to pravé ořechové.

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma