Obsah fóra eRWe.cz

FAQ Hledat Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Síň Slávy Hodnosti Bannery Registrace Profil Soukromé zprávy Přihlášení E-mail Online TV Návody Anketa

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Přidat nové téma Zaslat odpověď  Obsah fóra eRWe.cz » VOLNÁ DISKUZE
Autor Zpráva
Kujar3
Moderátor
Moderátor

|RW|Money

PříspěvekZaslal: čt Led 20, 2011 2:46 pm Citovat

Mě by zajímalo kdo tuhle hru již hrál a nebo kdo jí pořád hraje.
Při prvním spuštění této hry si člověk řekne "co to k sakru je?!" protože hra vypadá jako by jí po patnácti letech konečně pustili z vězení ale grafikou se nenechte zmást.
Tuto hru vytvořil jeden člověk v roce 2009 (tudíž se řadí mezi Indie hry neboli hra od nezávyslích tvůrců). Nepamatuji že by nějaká Indie hra měla takový úspěch jelikož se jí prodalo již milión kusů a stále se kupuje. Je to neskutečný boom ale není se čemu divit.
Tato hra vám nabízí totiž to co vám jiné několikagigabitové hry nemůžou nabídnout a to opravdovou volnost a dobrodružství, ničím nevázanou, s žádnými omezeními (a přesto vám po instalaci nezabere více jak 100MB). Představte si svět, rozlehlý a při každé nové hře úplně jiný protože je také náhodně generovaný, postavený z kostiček jako lego. Do něho si domyslete panáčka s prázdnýma rukama a všude kolem pobíhající ovečky, kravičky, prasátka a (možná) kachy. A teď si představte že celý tento svět můžeme prozkoumat a to nejen na povrchu ale i v jeho podzemních tajemstvích! Ano to vám může minecraft dát! Jste pány okolního světa, ovšem jen do té doby než na svět padne tma.
Takže při prvním spuštění máte čas CCA 10 minut na to bay jste se rozkoukali, sehnali materiál a šupali si postavit nějaký přístřešek. Materiál se schání velice jednoduše, začínáte s prázdnýma rukama a váš spawn bude nejspíš někde na pláži, brzy zjistíte že s rukama můžete kopat a tak párkrát kopnete do písku a všimnete si že zmizel a zůstala po něm malá kostička kterou můžete sebrat a ta se umístí do vašeho inventáře. Na vás je sehnat rychle stromy a sebrat dřevo, když máte dřevo můžete udělat plaňky, když máte plaňky tak můžete udělat rukojeti, když máte rukojeti tak si ještě z planěk vytvoříte pracovn krabici, v pracovní krabici dáte nad sebe to pracovního políčka dvě rukojeti a nad ně zleva doprava 3 kusy dřeva - máte první krumpáč! paráda takže teď můžete těži i kámen, když máte kámen tak si můžete udělat kamenný krumpáč nebo kamennou lopatu, kamenou sekyru nebo meč a s kamenným krumpáčem už můžete těžit i železo, zlato, nebo později i diamanty které se nachází ovšem až hodně hluboko v podzemí.
Takže máte materiál a upalujete k nějaké skále, zde hledáte uhlí (myslím že je to uhlí) když máte uhlí tak si můžete vytvořit pochodně, bezva takže to máte i světlo do své budoucí chatrče. Najdete si hezké místo, naskládáte na sebe pár kostiček a máte domeček, už se pomalu stmívá a jdete se schovat protože venku v noci vylézá zlo co vás chce sežrat!
Avšak brzo zjistíte že se dalších 10 minut nechcete nudit, tak začnete kopat dolů a nacházíte podzemní šachty a skály, můžete narazit na krásné podzemní vodopády i na lávu která se pro vás stává velice nebezpečnou když nemáte kbelík s vodou.
A toto je minecraft - objevování, kombinování, stavění, těžení, volnost pohybu! Já si tuto hru zamiloval i když je zatím jen v BETA verzi 1.2_01 ale s každým updatem se můžete těšit na něco nového a hra stále stojí jen 15 Euro.
Ke konci bych vám sem dal i odkaz na domovskou stránku ale bohužel migrují na jiný server a včera se oběvila nějaká chyba a dnes ještě nové stránky nefungují, tak snad jen přidám nějaká videa.

Zde parádní trailer který vytvořil hráč
kód:
http://www.youtube.com/watch?v=v5fS4RF3ht0

Zde návod jak přežít první noc
kód:
http://www.youtube.com/watch?v=7MqkEZn8pN4

Captain

|RW|Money

PříspěvekZaslal: čt Led 20, 2011 6:08 pm Citovat

Tuhle hru sem hrál u kámoše, jen sem zapoměl jak se menuje! Tolik srandy u hry sem si naposled užil snad jen při hraní Half Lifu. Ta hra za těch 15 euro nebo kolik rozhodně stojí a můžu jí jen doporučit.
BTW: Dík za připomenutí. Asi si ji objednam Smile

Moderátor

|RW|Money

PříspěvekZaslal: pá Led 21, 2011 1:12 am Citovat

Určitě není za co, tahle hra by se měla šířit dál Smile
Ano, momentálně stojí 15€, když byla v Alpha verzi stála 10€ a až bude hotová tak bude stát 20€, takže když si to koupíš ještě teď tak ušetříš 5€

Captain

|RW|Money

PříspěvekZaslal: pá Led 21, 2011 8:02 pm Citovat

Taky už ji mám Smile Stavím mrakodrap! Very Happy

Moderátor

|RW|Money

PříspěvekZaslal: pá Led 21, 2011 10:05 pm Citovat

Já si se stavbou zatím moc nehrál, spíše jsem těžil ale také něco mám Smile tak nahodím pár obrázků
Tady je pohled na můj domov z mostu který jsem si udělal na pláž Smile (ano mám domeček obehnaný lávou, taková past na zombies!
kód:
http://imgup.co.nz/1152

Takhle to už vypadá na mém dvoře, mám tu vodní "příkop" občas se tam zasekne nějaké prase a nemůže ven Very Happy jinak je to můj nekonečný přísun vody Smile skleněný strop, schody vedoucí na most
kód:
http://imgup.co.nz/1153

A tady můj útulný příbytek, zde mám jen skladiště. Jeden box na vzácné suroviny (zlato, diamanty...) další na kámen (toho mám nejvíc Very Happy) další na obyčejné suroviny (dřevo, písek...) další na předměty (krumpáče, luky...) v dalším zvláštní předměty (vlna, kbelíky s lávou a vodou...)
pak tu mám pracovní krabici a pec Smile konečně jsem zjistil jak mít v peci nekonečný oheň a od tud mi taky vede cesta do podzemí (už jsem tam toho vykopal celkem hodně Very Happy) a pak mám cestičku ještě do dalšího malého příbytku který je hned u lesa - tam si chodím pro dřevo.
kód:
http://imgup.co.nz/1154

Sergeant First Class

|RW|Money

PříspěvekZaslal: ne Lis 18, 2012 12:23 am Citovat

Tak tohle je fajn hra, kterou jsem začal hrát asi před třemi měsíci a občas si jdu zahrát na jeden server
kód:
http://www.maxicraft.cz/
Zatím je to uzavřená komunita, kde musíte mít povolení na vstup, ale admin to chce co nevidět otevřít pro kohokoliv. Tak si tam třeba můžeme dát někdy spicha. Postavil jsem tam i hru LODĚ, tak můžeme zapařit Very Happy

Připojuji jedno videjko, kde jsem si postavil na zahradě autodráhu a jedna ovce se na ní chtěla projet Very Happy
kód:
http://www.youtube.com/watch?v=uOJrR1XotXM

Recruit
Recruit

|RW|Money

PříspěvekZaslal: st Zář 03, 2014 1:23 pm Citovat

Ano, momentálně stojí 15€, když byla v Alpha verzi stála 10€ a až bude hotová tak bude stát 20€, takže když si to koupíš ještě teď tak ušetříš 5€

Recruit
Recruit

|RW|Money

PříspěvekZaslal: so Led 20, 2018 5:58 pm Citovat

Miluji tuto hru navždy!

Přidat nové téma Zaslat odpověď

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma